Įvairios paskirties durys vidaus durys, šarvuotos durys, plastikiniai langai, balkonų stiklinimas, spynos, rankenos, garažo vartai.

Pagrindinis » Plastikiniai langai » REHAU » Ventiliacija (orlaidė)
Penktadienis, 12 Bal 2024

Top įmonė 2021 HIPERIONAS

Ventiliacija (orlaidė)

El. paštas Spausdinti

Šiandien, kai statoma ir rekonstruojama vis daugiau gyvenamųjų bei visuomeninės paskirties pastatų, naudojamos naujos technologijos būsto statyboje - vėdinimas yra vis labiau ir labiau svarbus.


Turbūt daugeliui būsto vėdinimas asocijuojasi su didelėmis investicijomis ir dar didesnėmis problemomis jas įrengiant.

Nors įrengiant pačią paprasčiausią natūralaus vėdinimo priemonę - orlaidės ar langus su mikro vėdinimu, bei natūralios traukos kanalus, išlaidos bus labai mažos, o rezultatas - geras vidinis mikroklimatas.


Natūralus patalpų vėdinimas buvo natūraliai įrengiamas mūsų senuose butuose, gaminant nesandarius langus.

Keičiant senus langus į naujus sandarius, jų patikimas funkcionavimas priklausys nuo to, kaip bus išspręstas patalpos vėdinimo klausimas.


Mažai kas žino, kad žmogui oro per dieną reikia dešimt kartų daugiau nei vandens ar maisto. Paradoksalu, kad vandenį ir maistą mes dažniausiai galime pasirinkti kokį norime, o kvėpuojame tokiu oru, kuris yra tiesiai prieš mūsų veidą. Kai patalpos nevėdinamos, žmogus kvėpuodamas išskiria drėgmę, didina bendrą patalpų oro drėgmės lygį.Žmogus kvėpuodamas išskiria apie 50 g/h vandens ir 19 l/h anglies dvideginio. Dar pridėsime drėgmę, atsirandančią ruošiant maistą, prausiantis, išskiriamą kambarinių augalų.


Tokiu būdu, kaip perteklinio drėgnumo pasekmė ant šalčiausių būsto paviršių atsiranda kondensatas. Dažniausiai tai būna langų stiklo paketai, angokraščiai, išorinės sienos. Visa tai labai blogina patalpų higienines sąlygas, sienų technines ir termoizoliacines charakteristikas, apdailą. Gyventojams kyla nemalonūs pojūčiai, tampa sunku kvėpuoti.


Tam, kad būtų galima nors dalinai išvengti visų šių vėdinimo problemų, eikia:

 

Įrengti gyvenamųjų kambarių languose orlaides, kad oras galėtų patekti į kambarius iš lauko.

Patikrinti, ar oras gali laisvai cirkuliuoti patalpų viduje, kai vidinės durys yra uždarytos.

Jei reikia, nupjaukite durų apačią arba įsirenkite orui laidžias groteles apatinėje durų dalyje.

Sumontuokite oro šalinimo įtaisus ant oro ištraukimo kanalų angų pagalbinėse patalpose (virtuvėje, vonios kambaryje, WC)

Facebook

Mūsų lankomumas

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Šiuo metu svetainėje

Mes turime 31 svečius online